Proovisime õppida mõttekaarte koostama. Peamiseks inspiratsiooniks suvine koolitus, millest ka blogis kirjutasin. Mõttekaardi olemuse tutvustamiseks võtsime teemaks hea sünnipäevapeo korraldamise. Loomulikult olin eelneval päeval toimunud sünnipäeva tugeva mõju all. Mis siin rääkida, see polunud mingi lihtne sünnipäev, see oli Katri Raik 50! Igatahes tegime vat sellise pildi ja suuliselt arutasime, kuidas erinevad mõisted või märksõnad omavahel seotud on. Sõnum - kõik peavad millegagi seotud olema. Kui ei oska seost sõnastada, siis on see mõiste liigne. Teine asi, mida võib teha, on mõistete ja märksõnade grupeerimine ja süstematiseerimine.
Järgmisena hakkasidki üliõpilased oma lõputöö mõttekaarti koostama. Siinkohal rõhutan, et post-it-id on põhjendatud. Ei ole niisama, silmailu pärast. Hea kui saab lehekesi ümber paigutada. Oma töö sellisel kujul visuaalne kujutamine võib aidata mõtteselguse saavutamisel ja oma töö tervikuna tajumisel. Ma jään praegu veidi jänni selle ülesande mõttekuse põhjendamisel, aga see, mida nägin üliõpilaste skeemides, oli julgustav. Põnev, et mõne jaoks oli raskem lipikutele mõistete kirjutamine, mõne jaoks seoste sõnastamine.
Enne laialiminekut leppisime kokku, et igaüks leiab järgneva nädala jooksul aja segamatult lõputööga tegeleda. See tuleb kalendrisse kirja panna ja kooskõlastada nendega, kes võivad pahatahtmatult segada. Usun sellesse, et kalendrisse kirjutamisaja konkreetne kirja panemine on kasulik. Siis on raskem kõrvale hiilida ja "ideaalset aega" ootama jääda.